Een derde visvangst voor dieren bestemd
WASHINGTON - Ruim een derde van alle visvangst in oceanen is bestemd als voer voor andere dieren. Dat hebben Amerikaanse wetenschappers woensdag gezegd.
Ze baseren zich op onderzoek dat later in de maand in het Jaarlijkse Overzicht van Milieu en Bronnen wordt gepubliceerd. Elk jaar wordt 37 procent van de visvangst, oftewel 31 miljoen ton, aan andere dieren gevoerd zoals varkens, kippen en kweekvissen. Circa 90 procent van de visvangst wordt verwerkt tot visvoer of visolie.
Gemiddeld is drie tot vijf pond gevangen vis nodig voor een pond kweekvis. Een van de onderzoekers, een hoogleraar aan de Stony Brook Universiteit in NewYork, noemt dit verspilling van natuurlijke bronnen.
In tegenstelling tot die van bijvoorbeeld tonijn, zwaardvis en kabeljauw, is de vangst van kleinere vissen nauwelijks aan voorschriften gebonden.
bron: http://www.nu.nl/news/1811803/85/Een_derde_visvangst_voor_dieren_bestemd.html en met dank aan Frits...
Laatste reacties
13 jaren 11 weken geleden
13 jaren 11 weken geleden
13 jaren 11 weken geleden
13 jaren 11 weken geleden
13 jaren 31 weken geleden
13 jaren 31 weken geleden
13 jaren 31 weken geleden
13 jaren 41 weken geleden
14 jaren 8 weken geleden
14 jaren 15 weken geleden